Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Anasayfa » Kamu personeli » Akademik Personel » Memur anne-baba yarı zamanlı mı çalışacak?

Memur anne-baba yarı zamanlı mı çalışacak?

er

Memur anne ve babaları yakından ilgilendiren açıklamayı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptı. Memur anne-babaların yarı zamanlı çalışmasına imkan tanıyan yönetmelikle ilgili konuşan Bakan Sarıeroğlu, müjdeyi verdi. İşte Bakan Sarıeroğlu’nun memur anne ve babaların çalışma koşullarına dair açıklamaları.

Memur anne-babaların yarı zamanlı çalışmasına yönelik yönetmelik hakkında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Yasal düzenlemesi yapılmış, yönetmelikle ilgili Başbakanlığa ilettik. İstişare sürecinde bazı görüşler istendi. Kapsamı geniş bir düzenleme. Görüş istenen konularla ilgili süreçler tamamlanma aşamasında. Kısa süre içinde kamu çalışanı ebeveynlerle ilgili düzenleme nihayete erdirilecek. Ebeveynler okul çağına gelene kadar yarı maaşla yarı zamanlı çalışabilecek. Bu bir tercih olacak” diye konuştu.

“DEVREM BEN DE POLİSİM” DEDİ, 10 DAKİKA SONRA YİNE AYNI MİNİBÜS!

NTV canlı yayınına katılan Bakan Sarıeroğlu, işsizlik rakamlarını değerlendirerek, “Seferberlik süreci işletiliyor. Yeni istihdam teşvikleri hazırlamıştık, şu anda Meclis’te görüşülüyor. 2018 sonuna kadar inşallah tek haneli rakamlara indirme hedefimiz var. İstihdam oranında artış var. Kadın istihdamında iki puanlık artış gerçekleşti. Her yıl iş gücü piyasasına 1 milyon kişi giriyor. Gençler konusundaki ilerleme çok önemli. İŞKUR’da 2018 için 1,25 milyon kişiyi işe yerleştirme hedefimiz var ” dedi.

Bakan Sarıeroğlu, ayrıca 4 kanser ilacının daha geri ödeme listesine alındığını açıkladı.

“KADRO GEÇİŞLERİ 3 NİSAN’DA”

Taşeron işçilerin kadroya alınma süreci hakkında konuşan Sarıeroğlu şunları kaydetti:

“Süreçlerin tamamını tamamlayan kurumlar var. Her yerdeki sayı aynı değil. Biz tavsiye niteliğinde takvim yayınlamıştık. 2 Nisan son tarih. 3 Nisan’da kadroya geçişler yapılacak. Önemli bir süreçti. Şu ana kadar büyük bir sıkıntı yaşamadık. Sağlıklı bir şekilde ilerliyor. 4C’deki kardeşlerin 4B’ye geçişiyle ilgili de çalışıyoruz. İşe alım süreçleriyle ilgili olarak belediye iştiraklerinde yeni bir modele gidiyoruz. Şirketlerle ilgili süreçlerle alakalı bazı hususlarımız var. Belediyeler, il özel iradeleri yakınen takip ediyor. Bunlar da 3 Nisan’a kadar netleşecek.”